“Salling og DSK kan ikke lide konkurrence. De påstår, at Harald Nyborg, Hi Five og Big Dollar er dagligvarebutikker. Det er der vist ingen, der ved deres fulde fem vil være enige i.” Sådan lyder det fra Harald Nyborg-ejer, Erling Daell, der nu går i krig mod Salling Group, som gentagne gange har klaget over hans lavprisbutikker. Læs artiklen på danmarksrigeste.dk.
Overvej disse to attraktive tilbud:
Få tre gratis udgaver af vores aktieanalyse-magasin ØU Formue med aktieanalyser, porteføljer, handelsmails og tværgående dataanalyser af danske aktier.
Få indsigt i Danmarks største formuer – og styrk dine egne investeringer. Vil du tættere på dem, der forstår at skabe og bevare formuer? Med dette samlede tilbud fra Økonomisk Ugebrev får du både unik viden om Danmarks rigeste – og konkrete værktøjer til selv at investere mere kvalificeret







