Formue

Ugens Vindere & Tabere: Simcorp, Jyske Bank og B&O i top

Morten W. Langer

lørdag 17. oktober 2020 kl. 9:27

Fra Aktiesiden.dk:

Kun aktier, der har været handlet de seneste 10 børsdage, er medtaget.

NavnHandletLukGns.oms. 10dg+/-% dtd+/-% uge+/-% åtd+/-% COVID-19 EU 200220
Penneo20101646.6092171111.3544.05
NTG Nordic Transport201016187.00103847709.3621.04108.2444.96
WirTek A/S20101611.60607781-1.6916.0064.7170.59
Athena Investments A/S2010163.60389918-2.1715.38-2.70-22.58
SKAKO A/S20101653.403480350.7514.5916.348.32
cBrain201016140.0076890564.3212.54164.4946.02
FastPassCorp20101638.0033726-0.5212.43-4.04-0.52
Scape Technologies A/S2010169.76186113-0.4110.41-40.85-41.56
NPinvestor.com A/S2010140.71270240.008.40-14.66-11.25
SimCorp201016875.00778300402.166.6417.3023.41
F.E. Bording B201016330.0074683.126.45-19.51-25.00
Jyske Bank201016199.05486858800.635.96-18.12-28.99
Bang & Olufsen20101619.97210620085.835.9427.8817.79
Park Street Nordicom A/S, A2010169.90453390.515.8848.875.32
Newcap Holding2010160.811080153.165.8412.418.67
Brd. Klee, B2010132620.00490460.005.657.63-1.50
Ambu A/S, B201016197.651354541831.625.5076.9516.95
Columbus A/S2010168.5512492680.005.30-11.40-6.46
Onxeo SA2010165.00331714-0.204.8229.0320.05
United Int. Enterprises Ltd.2010161375.0011116181.854.1713.777.40
Fast Ejendom Danmark A/S201016128.00747911.594.07-2.290.00
Vestas Wind Systems2010161133.005433662050.273.9470.5861.19
Djurslands Bank201016264.004170151.543.947.26-2.00
Nordic Shipholding A/S2010160.398376-0.513.68-27.04-21.20
GrønlandsBANKEN201016580.002038230.873.576.427.41
Odico A/S20101614.60178204-3.313.553.55-1.88
Rockwool International B2010162810.001333837311.813.2382.9663.94
Seluxit A/S20101617.05128656-0.583.0257.8743.88
Fynske Bank A/S20101669.002015720.732.99-7.56-15.31
Spar Nord Bank20101652.1053966110.392.96-19.47-20.21
Rockwool International A2010162510.0033452271.012.8779.1061.69
A.P. Møller – Maersk, A2010169895.00519709770.002.8113.2427.98
Ørsted A/S2010161027.00557960457-1.152.7051.3035.17
A.P. Møller – Maersk, B20101610670.00251621721-0.192.6914.4528.44
ChemoMetec201016430.00320322590.002.63123.6145.55
Erria2010163.46118634.852.37110.9869.61
Gabriel Holding201016660.00568372-0.752.33-17.09-31.25
Møns Bank201016134.001302080.752.2918.6910.97
Össur hf.20101647.1058138950.532.28-9.57-4.16
Brdr. Hartmann201016550.0018781323.772.2380.9268.71
Conferize A/S2010160.68258664.002.115.632.74
BankNordik P/F201016122.509265851.242.0812.390.41
InterMail2010168.15185814.491.88-29.13-23.47
Boliga Gruppen A/S2010168.25103483-1.791.8579.3574.79
Tivoli A/S201016672.006604221.511.82-4.00-14.50
Jeudan201016225.008398010.001.81-9.78-23.70
DFDS201016237.8020167061-0.671.71-24.83-14.22
Chr. Hansen Holding201016664.602616623732.281.6825.5419.49
German High Street Properties201016122.00110151.671.67-15.86-15.28
Netcompany Group A/S201016582.0064297237-3.561.6683.6063.30
Scandinavian Brake Systems A/S20101612.3016466-0.811.65-31.28-25.90
NNIT A/S201016136.0019904721.801.6426.0823.86
Novozymes B201016412.101779336820.511.6328.289.48
Skjern Bank20101663.007472180.641.616.08-5.47
FirstFarms20101665.002649840.311.56-2.267.44
Roblon B A/S201016197.00298676-0.761.55-7.94-10.45
Agillic A/S20101620.20110124-1.941.51-33.47-38.88
Danske Andelskassers Bank2010166.961287971.161.463.57-17.73
Hvidbjerg Bank20101671.502077690.001.4228.8322.22
Tryg A/S201016202.6067927818-0.101.204.19-2.97
Topdanmark201016311.60333345870.781.10-2.20-1.42
Cemat A/S2010160.42974889.380.9619.3222.09
Danish Aerospace Company2010166.36466300.950.9514.5916.70
Københavns Lufthavne2010164500.00502415-1.100.90-21.33-19.06
Jobindex2010161200.0087253.450.8423.716.19
FLSmidth & Co.201016177.25511759902.310.82-33.21-29.01
Schouw & Co.201016619.009735689-0.160.8113.827.12
Gyldendal A2010132580.0025800.000.7891.1156.36
Coloplast B201016989.202077388460.200.7720.270.25
Sparekassen Sjælland-Fyn A/S20101683.604586710.720.72-3.59-11.68
Salling Bank201016310.0014199440.000.6574.1665.78
Atlantic Petroleum P/F2010163.98328327.570.51-33.67-31.38
FOM Technologies20101660.0011589931.690.50
Rias B201014462.001527530.000.436.914.05
DSV Panalpina2010161069.003407536231.180.3839.8435.71
Harboes Bryggeri B20101661.00248206-0.330.333.39-4.98
Solar B201016310.5026832691.140.3210.553.29
Orphazyme A/S20101669.2016703309-0.720.29-4.42-42.09
GN Store Nord201016510.401510080031.150.2863.6525.05
Den Jyske Sparekasse A/S20101678.80417463-1.250.258.54-10.45
Danske Bank20101691.322123932980.510.15-15.29-24.18
North Media A/S20101669.001597395-0.580.0063.7419.45
Happy Helper A/S2010166.0037145-4.760.0013.2122.45
Dantax201016232.00129710.870.005.45-18.31
Copenhagen Capital A/S, Stam2010163.64308072.820.002.251.68
Strategic Investments A/S2010161.0023080.000.002.254.87
Jutlander Bank A/S201016183.002579161.100.00-2.62-12.63
Silkeborg IF Invest20101614.00171275.260.00-6.670.00
Sanistål B20101653.001518980.000.00-14.52-23.19
Glunz & Jensen20101650.00180740.810.00-29.58-23.66
Migatronic B201015270.00249110.000.000.00-6.90
Andersen & Martini B20101440.003290480.000.00-8.68-6.98
HRC World Plc2010081.4110.000.000.710.71
Genmab2010162347.003323307980.86-0.1358.4243.64
Monsenso20101612.343347100.16-0.16
Carlsberg, A201016934.008493941.52-0.210.36-6.40
Novo Nordisk B201016452.109474311601.11-0.3719.504.07
MT Højgaard Holding A/S201016127.004686490.00-0.3952.104.10
Lån & Spar Bank201016470.0046108-2.08-0.427.436.48
Ringkjøbing Landbobank201016513.0025863722-0.39-0.582.284.73
Small Cap Danmark2010168.00682310.00-0.6220.0219.39
Demant A/S201016203.4085161220-1.02-0.64-3.05-11.60
Nordfyns Bank201016128.00280477-0.78-0.784.07-8.57
esoft systems20101625.00515533-8.76-0.799.658.70
Enalyzer2010144.8499810.00-0.8227.3723.47
Agat Ejendomme A/S2010162.18927600.00-0.91-44.67-45.64
Royal UNIBREW201016646.8060521623-0.09-0.928.02-4.45
Luxor B201015430.00285260.00-0.924.603.86
Brdr. A & O Johansen præf. A/S201016590.0013148500.68-1.0173.3552.34
Lollands Bank201016384.00179205-0.52-1.0323.869.95
Nilfisk Holding A/S201016105.2080972330.19-1.13-27.85-25.92
G4S plc20101617.12178318970.29-1.15-9.30-5.47
Sydbank201016106.8013684654-1.11-1.20-18.52-29.12
Alm. Brand20101680.7013378519-0.62-1.2236.4330.90
Brøndbyernes IF Fodbold A/S2010160.40320089-0.25-1.22-16.70-26.41
ALK-Abello B2010162156.0021005561-0.09-1.3731.8710.11
H+H International201016127.2030140851.27-1.401.92-6.33
TCM Group A/S201016131.0012032260.77-1.5010.27-0.75
LED iBond International20101613.10873525-0.91-1.50
Prime Office201016196.002509241.03-1.513.16-5.77
Totalbanken20101577.80591070.00-1.52-6.27-7.16
Scandinavian Tobacco Group A/S20101695.55112238580.74-1.5528.1614.99
SP Group201016246.0010239112.50-1.601.655.13
ViroGates A/S20101660.00671120.00-1.6474.93-11.50
Freetrailer20101611.801818120.00-1.67140.82133.66
Vestjysk Bank2010162.898416260.00-1.70-6.47-27.39
PARKEN Sport & Entertainment20101668.603466870.00-1.72-31.40-32.75
Konsolidator A/S20101633.902552611.50-1.74175.615.94
Matas A/S20101679.2091713731.41-1.8643.7421.66
Shape Robotics20101613.40345565-1.76-2.05
Copenhagen Capital A/S, Præf2010151.8043430.00-2.17-5.26-11.76
Nordea Bank Abp20101649.82237906320.70-2.28-8.20-17.80
Per Aarsleff B201016268.505530721-2.36-2.3628.5723.17
Rovsing20101655.6056279-1.77-2.469.880.09
Aalborg Boldspilklub A/S20101639.40458740.00-2.48-42.48-47.11
Carlsberg, B201016867.80189376182-0.85-2.49-10.12-12.55
AGF A/S, B2010160.682754980.59-2.5880.3714.86
Hypefactors A/S2010165.15474070.98-2.8391.45-21.97
RTX A/S201016235.0020807301.29-2.8929.863.30
NTR Holding B20101439.80366160.00-2.936.374.27
Pandora A/S201016554.003065474450.36-2.9898.4971.71
STENOCARE20101615.98289332-0.75-3.03-43.02-25.40
Gyldendal B201016422.0032213-2.31-3.216.03-7.86
Zealand Pharma201016257.80243903200.23-3.309.52-10.67
Waturu Holding2010169.863772610.61-3.33-81.04-80.48
TORM plc A20101643.2058488560.93-3.36-34.40-14.56
Kreditbanken2010163200.001294361.27-3.61-4.16-1.85
Victoria Properties2010151.04102540.00-3.70-32.03-26.76
Flügger B201016456.0021662720.44-3.8051.9557.05
D/S Norden201016100.6010292822-0.79-4.19-2.2614.35
NKT A/S201016196.0029772510-1.26-4.3921.898.11
Risk Intelligence2010165.601298275.66-5.0851.3540.70
Bavarian Nordic201016185.90537186160.87-5.1537.07-2.89
FluoGuide20101654.807855304.18-5.19896.36294.24
Astralis Group2010164.52308455-2.80-5.24-37.13-41.30
Bioporto B(06 T.)2010163.404535435-4.76-5.2940.5434.13
Blue Vision A2010161.859201-3.64-5.60-49.32-46.23
The Drilling Company of 1972201016132.1020546593-0.38-6.18-70.02-63.04
ISS A/S20101690.28147946579-0.44-6.79-43.52-44.56
H. Lundbeck201016194.8566699381-0.61-9.20-21.75-26.03
GreenMobility A/S201016134.002632496-7.59-11.8456.7361.45
EAC Invest2010164950.00404554-11.62-18.06196.41179.66
SAS AB2010161.6311048994-6.74-21.91-43.22-37.87
Del på facebook
Del på twitter
Del på linkedin
Del på email

[postviewcount]

Formue

Stoxx: Europæiske health care aktier fortsat under pres pgr af ventet Biden sejr

Kursgraf: Europæiske health care aktier er siden starten af juli blevet sendt ca. ti procent ned. Især en forventet sejr til Biden presser aktierne, da han ventes at prisregulere…
Formue
Langers Skarpe Aktiemarkederne robuste under overfladen, indtil videre
Formue
Stoxx: Europæiske bankaktier 3% oppe i dag, har givet købssignal
Formue
SAS: Europæiske flyselskab-aktier holder sig nogenlunde stabile, men ..
Samfundsansvar
Ny database afslører investorers kontroversielle investeringer
Formue
SAS emission fuldtegnet, obligationsejer får deres nye aktier i dag, fredag.
Formue
US: Stigning i obligationsrenten indikerer fortsat en gamechanger på finansmarkedet
Formue
IPO Watch: ØU lancerer Kvalitetstjek af nynoterede selskaber
Samfundsansvar
Her er de overbetalte topchefer i dansk erhvervsliv
Finans
Pensionssektor må tære på egenkapital for at opfylde garantier
Formue
ØU Trader: Porteføljen har afkast på 23,9% i 2020
Finans
Solar: Rekordafkast i 2020 blåstempler digital strategi
Finans
Gensidige anklager om fusk mellem Waturus CEO og ex-CFO
Finans
Ledelser i Alpha og Qudos Insurance afsløret i millionfusk
Finans
Ny smittebølge: Halvdelen af EU’s SMV virksomheder er i konkursrisiko

Seneste nyt

Ledelse
Rob de Ridder ansat i 2015: ”Det skete på din vagt”
Formue
Aktiedyk, da Powell advarede om økonomien
Formue
Shorthandler reducerer position i FLSmidth fra 0,86% til 0,71%
Finans
Natixis: Der er stadig basis for vækst – og volatilitet
Finans

ECB på vej med en digital euro

ECB har publiceret sin første rapport om en digital euro, og det baner vejen for et bruger-eksperiment til næste år. Corona-krisen har øget brugen af elektroniske betalinger, og det…

Aktuel artikelserie

Trænger First North vækstbørsen til en opstramning?

Chefredaktør Morten W. Langer har i en artikelserie påpeget en stribe huller i NasdaqOMX’s arbejde med at skabe en dansk vækstbørs, investorerne kan have tillid til. Selskaber som Conferize og NPinvestor har fra start været baseret på ekstremt svage forretningsmodeller og overvurderede værdiansættelser. Aktuelt viser sagen om Waturu, at institutionen med Certified Advisors ikke fungerer godt nok, når det gælder sikring af fyldestgørende information til investorerne. Baggrunden for ØU’s fokus på First North er, at en velfungerende dansk vækstbørs er samfundsmæssig vigtig som formidler af risikovillig kapital til små vækstvirksomheder.

Andre artikelserier

Dilemmaer i det aktive ejerskab
Finansiering af den grønne omstilling
Sustainable Finance: Nye spilleregler for den finansielle sektor
Nye krav til bestyrelsen i kølvandet på Coronakrisen
Hvilke strategier sikrer den bedre performance under coronakrisen?
Den danske banksektors lange vej mod konsolidering?
Formue
10 C25-aktier over 55% på Styrkebarometer. Vestas i top med 63%
Finans
Sydbankanalyse: Øget enzympenetrering på Emerging Markets skal sikre vækst i Novozymes
Formue
ISS mest shorthandlede aktie. Over 6 procent af aktiekapitalen er shorthandlet.
Ledelse
Preben Damgaard: Her er mine fem vigtigste ledelseserfaringer
Formue
Novo Nordisk nedbringer aktieandel i FLSmidth
Formue
Tørlast Dry Bulk rater nu på årets højeste
Formue
JPMorgan sender en spand kold vand på investorerne
Finans
Trafiktal fra Norwegian: 90% fald i passagerer – igen under 1 NOK
Formue
7 C25-aktier under 50% på Styrkebarometer. ISS i bund med 39%
Finans
PARKEN Sport & Entertainment: Nedjustering af forventningerne
Finans
ECB forsøger at skubbe inflationen opad
Life Science
Life Science på torsdag: Modelporteføljen krydser 30% og 3 x C (Coloplast, Cantargia og Calliditas)
Ledelse
Danske storinvestorer finansierer olieselskaber via banker
Finans
Opdat3: Nye SAS-aktier koster 95 øre, forvent 30-40% kursfald i aktien

Seneste nyt

Formue
Q2 webcast: Se Novo Nordisk ledelse i Q&A med analytikere
Finans
Truende permanent høj arbejdsløshed i USA

Mest læste

Få dit daglige nyhedsoverblik i din indbakke

Seneste rapporter fra eksterne rådgivere

Husk at indfrielse af konvertible obligationer kan medføre beskatning
EU-Kommissionen vil genoprette økonomien med en kapital­markeds­union
Fast ejendom i selskaber – fra 2023 og frem
Dybdegående og original 
journalistik siden 1994

Økonomisk Ugebrev har i mere end 25 år leveret indsigtsfuld og dagsordensættende journalistik og analyser til læserne og den brede offentlighed. 

Vi tager ansvar for vores indhold og er tilmeldt:

KONTAKT

Telefonisk henvendelse: 70 23 40 10
Telefonerne er åbne alle hverdage fra: 10-15

Skriv til os på: [email protected]
Vi bestræber os på at besvare henvendelser indenfor 24 timer.

Økonomisk Ugebrev A/S
CVR-nr.: 31760623
Sundkaj 125, 3. sal
Nordhavn 2150

Log ind

Har du ikke allerede en bruger? Opret dig her.

Log ind

[iteras-paywall-login paywallid="qwerty123"]
X