Formue

Ugens danske Vindere og Tabere: ALK, Ørsted og Vestas topper

Morten W. Langer

fredag 30. oktober 2020 kl. 20:14

Fra Aktiesiden.dk

Kun aktier, der har været handlet de seneste 10 børsdage, er medtaget.

NavnHandletLukGns.oms. 10dg+/-% dtd+/-% uge+/-% åtd+/-% COVID-19 EU 200220
Waturu Holding2010308.882745822.786.47-82.92-82.42
InterMail2010308.3534344-1.766.37-27.39-21.60
Victoria Properties2010301.0659500.956.00-30.72-25.35
NTR Holding B20103042.00144280.005.0012.2510.04
ALK-Abello B2010302132.00245569525.964.6130.408.89
Ørsted A/S2010301014.504557057274.274.1249.4633.53
LED iBond International20103013.682974331.483.95
Brd. Klee, B2010292720.0065220.003.8211.742.26
Flügger B201030464.007827612.203.5754.6159.80
ViroGates A/S20103063.001764950.003.2883.67-7.08
Sanistål B20103053.50640463.882.88-13.71-22.46
Dantax201030228.00200844.592.788.39-16.04
Vestas Wind Systems2010301091.00612378117-0.412.7364.2655.22
Spar Nord Bank20103055.0079042273.382.61-14.99-15.77
WirTek A/S20103012.001667544.352.5670.3976.47
Migatronic B201030270.0012604-1.462.270.00-6.90
German High Street Properties201030124.00445511.641.64-14.48-13.89
Den Jyske Sparekasse A/S20103081.00390598-1.221.5011.57-7.95
Agat Ejendomme A/S2010302.061365433.001.48-47.72-48.63
Copenhagen Capital A/S, Præf2010301.80159422.861.12-5.26-11.76
FirstFarms20103063.402551193.260.96-4.664.79
Rias B201030452.00308571.800.894.591.80
Glunz & Jensen20103047.80319355.750.84-32.68-27.02
SP Group201030245.0012215627.930.821.244.70
Møns Bank201030132.001991060.000.7616.929.31
H+H International201030123.6037988318.420.65-0.96-8.98
Small Cap Danmark2010307.95976131.920.6319.2718.64
FastPassCorp20102938.2057580.000.53-3.540.00
United Int. Enterprises Ltd.2010301355.005685766-1.450.3712.115.84
Brdr. A & O Johansen præf. A/S201030566.0039907846.790.3566.3046.14
Ambu A/S, B201030193.751113630430.160.3473.4614.64
Newcap Holding2010300.452709216.160.189.856.19
Columbus A/S2010308.2013587780.990.12-15.03-10.28
Hvidbjerg Bank20103070.00879844.480.0026.1319.66
SKAKO A/S20103051.202863044.280.0011.553.85
Scandinavian Brake Systems A/S20103011.50124640.000.00-35.75-30.72
Agillic A/S20103019.10557740.000.00-37.09-42.20
Aalborg Boldspilklub A/S20103041.00486261.490.00-40.15-44.97
Gyldendal A2010292580.0010320.000.0091.1156.36
esoft systems20101925.001280950.000.009.658.70
Jeudan201030219.001887606-1.79-0.45-12.18-25.74
Københavns Lufthavne2010304430.00448490-1.12-0.45-22.55-20.32
Luxor B201030428.0028050.94-0.474.113.38
Nordic Shipholding A/S2010300.388525-0.52-0.52-29.63-24.00
Lollands Bank201030374.002312490.00-0.5320.647.08
Copenhagen Capital A/S, Stam2010303.429725-2.29-0.58-3.93-4.47
A.P. Møller – Maersk, A2010309430.00537840662.00-0.637.9221.97
Salling Bank201028306.0013735850.00-0.6571.9163.64
A.P. Møller – Maersk, B20103010210.002433420372.37-0.739.5222.90
Scandinavian Tobacco Group A/S20103090.35151301882.38-0.9321.188.74
DSV Panalpina2010301035.003243609671.27-0.9635.4031.39
Danish Aerospace Company2010306.16241700.98-0.9610.9913.03
Strategic Investments A/S2010301.0099460.00-0.992.254.87
Athena Investments A/S2010303.61289399-0.28-1.10-2.43-22.37
G4S plc20103016.97120549750.86-1.34-10.09-6.29
Atlantic Petroleum P/F2010303.4659390-5.46-1.42-42.33-40.34
Fynske Bank A/S20103066.50873760.00-1.48-10.91-18.38
Prime Office201030196.00140234-1.51-1.513.16-5.77
MT Højgaard Holding A/S201030122.503497060.41-1.6146.710.41
Danske Andelskassers Bank2010306.8085817-0.29-1.731.19-19.62
GrønlandsBANKEN201030560.00348137-3.45-1.752.753.70
Sydbank201030109.00153278841.40-1.80-16.85-27.66
Novozymes B201030384.10195421513-1.92-1.8919.572.04
Kreditbanken2010303100.00963980.00-1.90-7.15-4.92
Ringkjøbing Landbobank201030486.5013491847-0.10-1.92-3.00-0.68
Chr. Hansen Holding201030643.80171901538-3.13-1.9821.6115.75
Lån & Spar Bank201028470.00291370.00-2.087.436.48
Carlsberg, A201030908.006392950.22-2.16-2.43-9.00
Silkeborg IF Invest20103013.5028169-0.74-2.17-10.00-3.57
Brdr. Hartmann201030512.002302550-1.54-2.2968.4257.06
Konsolidator A/S20103031.50141281-1.56-2.48156.10-1.56
Sparekassen Sjælland-Fyn A/S20103080.804195140.75-2.65-6.82-14.63
Bang & Olufsen20103017.826886504-2.89-2.7314.115.11
Gyldendal B201029422.0095140.00-2.766.03-7.86
Skjern Bank20103062.002328530.00-2.824.40-6.97
Djurslands Bank201030264.00168134-1.49-2.947.26-2.00
Boliga Gruppen A/S2010308.0567133-0.62-3.0175.0070.55
Rockwool International A2010302235.0040079522.76-3.0459.4843.98
Totalbanken20103076.6042303-0.52-3.04-7.71-8.59
Nordfyns Bank201030127.00116918-1.55-3.053.25-9.29
Royal UNIBREW201030624.2070348349-0.13-3.074.25-7.79
Vestjysk Bank2010302.765127050.00-3.16-10.68-30.65
Tivoli A/S201030652.004515611.56-3.26-6.86-17.05
Jutlander Bank A/S201030176.00101245-0.56-3.30-6.34-15.97
North Media A/S20103064.2012529130.00-3.3152.3511.14
D/S Norden20103090.50131357240.44-3.31-12.072.87
DFDS201030238.2020951593-0.17-3.33-24.71-14.08
Cemat A/S2010300.40630712.03-3.3714.2016.86
Össur hf.20103042.003462215-2.10-3.45-19.36-14.54
NKT A/S201030173.70243891750.87-3.558.02-4.19
Park Street Nordicom A/S, A20103010.8017334252.86-3.5762.4114.89
Harboes Bryggeri B20103059.00217432-1.01-3.590.00-8.10
PARKEN Sport & Entertainment20103064.002266622.56-3.61-36.00-37.25
Genmab2010302129.00338985673-2.74-3.6743.7130.29
Rovsing20103051.60408142.79-4.091.98-7.11
Happy Helper A/S2010305.808622-3.33-4.139.4318.37
GN Store Nord201030459.701770213700.81-4.1747.4012.63
Jobindex2010301140.00116230.00-4.2017.530.88
Coloplast B201030932.80206013709-1.56-4.2113.41-5.46
Rockwool International B2010302498.001370164870.56-4.2962.6445.74
Orphazyme A/S20103060.6026453034-3.66-4.57-16.30-49.29
Freetrailer20103010.301887803.52-4.63110.20103.96
Alm. Brand20103073.108131796-0.41-4.8223.5818.57
Fast Ejendom Danmark A/S201030115.00230743-3.36-4.96-12.21-10.16
TORM plc A20103040.806228017-0.24-5.01-38.04-19.30
Pandora A/S201030506.20171633825-0.94-5.2181.3756.90
Carlsberg, B201030809.00200323604-1.34-5.27-16.21-18.48
Nordea Bank Abp20103047.83301682591.17-5.32-11.87-21.09
Netcompany Group A/S201030531.0044782173-1.21-5.6067.5148.99
Odico A/S20103013.4599696-0.37-5.61-4.61-9.61
Jyske Bank201030190.2537553095-0.05-5.68-21.74-32.13
Matas A/S20103071.4081571430.56-5.8029.589.68
Schouw & Co.201030556.008750424-0.89-6.082.23-3.78
Bavarian Nordic201030169.3066895133-0.88-6.1024.83-11.56
TCM Group A/S201030123.00827256-0.40-6.113.54-6.81
Penneo20103043.7012278115.30-6.12
Per Aarsleff B201030244.5059024192.30-6.1417.0812.16
BankNordik P/F201030113.50240301-1.30-6.204.13-6.97
Monsenso20103010.981773978.93-6.31
Risk Intelligence2010305.15584373.41-6.3639.1929.40
Astralis Group2010304.222236332.68-6.43-41.31-45.19
FluoGuide20103047.706686422.58-6.47767.27243.17
Hypefactors A/S2010304.7215194-2.88-6.5375.46-28.48
NPinvestor.com A/S2010300.642679-5.22-6.62-23.68-20.63
F.E. Bording B201028308.0021620.00-6.67-24.88-30.00
Tryg A/S201030177.3071474647-0.95-6.68-8.82-15.09
FLSmidth & Co.201030163.05688266111.12-6.78-38.56-34.70
Roblon B A/S201030176.50295276-3.02-6.86-17.52-19.77
FOM Technologies20103047.0011151719.94-6.93
H. Lundbeck201030180.00532556120.59-6.93-27.71-31.66
Shape Robotics20103011.762099389.70-7.11
Demant A/S201030201.301212284620.50-7.28-4.05-12.52
Enalyzer2010294.3026340.00-7.3313.169.69
Solar B201030303.0068437380.83-7.627.880.80
Novo Nordisk B201030410.55960237135-3.41-7.798.52-5.50
ISS A/S20103082.941057384781.94-7.91-48.11-49.07
ChemoMetec201030369.00283483632.50-7.9891.8924.90
Brøndbyernes IF Fodbold A/S2010300.34263956-2.56-8.04-29.27-37.52
RTX A/S201030205.0018007610.49-8.0713.28-9.89
Bioporto B(06 T.)2010303.1943962247.77-8.3331.8625.84
The Drilling Company of 1972201030120.6018768987-0.33-8.57-72.63-66.26
Zealand Pharma201030213.2019082098-0.28-8.65-9.43-26.13
STENOCARE20103013.863436644.21-8.82-50.58-35.30
EAC Invest2010294810.002654870.00-8.88188.02171.75
Topdanmark201030250.0070207823-0.16-8.96-21.53-20.91
Seluxit A/S20103015.501282890.98-9.0943.5230.80
NTG Nordic Transport201030163.0057306470.00-9.1981.5126.36
Danske Bank20103084.96271868994-0.70-9.39-21.19-29.46
SimCorp201030762.0072812398-2.12-9.772.157.47
AGF A/S, B2010300.674126481.52-10.4377.7213.18
Onxeo SA2010304.503108940.33-10.6416.007.92
cBrain201030126.6011698395-0.47-10.97139.1832.05
Nilfisk Holding A/S20103087.702733855-0.11-11.05-39.85-38.24
Erria2010302.7623354-2.82-11.5468.2935.29
Gabriel Holding201030545.00440384-1.80-12.80-31.53-43.23
NNIT A/S201030107.8036008190.00-13.06-0.06-1.82
Scape Technologies A/S2010308.00166150-2.44-16.14-51.52-52.10
Blue Vision A2010301.5917718-0.31-16.27-56.42-53.77
SAS AB2010301.207154333-11.21-19.73-58.39-54.47
GreenMobility A/S201030111.001249604-5.13-22.9229.8233.73
Conferize A/S2010300.0575071-24.29-91.80-91.72-91.95
Del på facebook
Del på twitter
Del på linkedin
Del på email
Del på print

[postviewcount]

Formue

ØU Trader: Porteføljen fortsætter opad, slutter ugen i + 36% i 2020

Økonomisk Ugebrevs Portefølje ligger for 2020 aktuelt med et afkast på 36,0% – mod Copenhagen Benchmark på 30,6%. Altså 5,4 procentpoint bedre end benchmark. Den sidste del af porteføljens…
Samfundsansvar
Nordisk pensionssektor en af de mest transparente i EU
Samfundsansvar
Usikkerhed om EU Green Deal gift for Rockwools potentiale
Samfundsansvar
Intelligent skideballe til erhvervslivets CSR-indsatser
Samfundsansvar
Klimaplan skaber tvivl om aftale med Aalborg Portland
Samfundsansvar
EU Ombudskvinde: Kommissionen fejlede ved at hyre BlackRock som ESG-rådgiver
Finans
Genetablerede KPMG kan snart være tilbage i dansk Big Four
Finans
Store revisionshuse får flere kunder, trods øget fravalg af revision
Finans
Ekspertforslag: Sådan undgås skæve værdier på pensionssektorens alternativer
Finans
Hvornår løber Waturus pengekasse tom?
Samfundsansvar
Regeringens udspil til Grøn Skatterefom
Finans
Parken høster stort skjult sommerhus-guldæg næste år
Samfundsansvar
Podcast fra P4: ØU-redaktør om ny database for kontroversielle investeringer
Formue
Langers Skarpe Aktietips: Nu skal man tænke både kortsigtet og langsigtet
Samfundsansvar
Nasdaq køber firma til afsløring af finansiel kriminalitet og hvidvask

Seneste nyt

Finans
Slemme røde tal i Vækstfondens ventureportefølje
Samfundsansvar
EU-strategi for vedvarende offshoreenergi
Ledelse
Andelen af kvindelige ledere vokser, men ikke i topledelsen
Samfundsansvar
Kun et dansk selskab på nyt Dow Jones Sustainability Index
Samfundsansvar

ATP skærper investeringsstrategi overfor kulindustri

ATP er én af seks danske investorer på den tyske NGO Urgewalds nyopdaterede Coal Exit List, som kortlægger store investorers exitpolitik fra kulinvesteringer. ATP strammede i foråret sin eksklusionspolitik…

Aktuel artikelserie

Trænger First North vækstbørsen til en opstramning?

Chefredaktør Morten W. Langer har i en artikelserie påpeget en stribe huller i NasdaqOMX’s arbejde med at skabe en dansk vækstbørs, investorerne kan have tillid til. Selskaber som Conferize og NPinvestor har fra start været baseret på ekstremt svage forretningsmodeller og overvurderede værdiansættelser. Aktuelt viser sagen om Waturu, at institutionen med Certified Advisors ikke fungerer godt nok, når det gælder sikring af fyldestgørende information til investorerne. Baggrunden for ØU’s fokus på First North er, at en velfungerende dansk vækstbørs er samfundsmæssig vigtig som formidler af risikovillig kapital til små vækstvirksomheder.

Andre artikelserier

Dilemmaer i det aktive ejerskab
Finansiering af den grønne omstilling
Sustainable Finance: Nye spilleregler for den finansielle sektor
Nye krav til bestyrelsen i kølvandet på Coronakrisen
Hvilke strategier sikrer den bedre performance under coronakrisen?
Den danske banksektors lange vej mod konsolidering?
Ledelse
Kapitalismen skal tæmmes, ikke slås ihjel
Formue
Børshandel startet i Huscompagniet: Emissionsbanker holder hånden under aktien
Samfundsansvar
Analyse: ESG ratings forvirrer investorer om reel bæredygtighed
Formue
Aktieanalyse: Spirende optimisme hos Novo Nordisk
Finans
Qudos: Aarhusianske finansfolk stod bag kæmpe forsikringskonkurs med milliardtab
Samfundsansvar
Investeringsdirektør i PFA: Med Joe Bidens valgsejr i USA vil den grønne transformation tage fart
Finans
Optræk til stærkt comeback til SAS, efter mere corona
Finans
HusCompagniet klemmer citronen med slap vækststrategi
Formue
S&P Future: Så kom startsignalet til det næste aktierally
Samfundsansvar
ATP kræver mere specifikke skattepolitikker af virksomheder
Formue
MSCI: Europæiske aktier har givet minus 5% i afkast i år, Danmark +30%
Samfundsansvar
Investorer opfordrer europæiske virksomheder til at vise ‘manglende’ klimaomkostninger
Samfundsansvar
Læger uden Grænser: Aftaler om vacciner skal lægges frem for offentligheden
Ledelse
En verden til forskel: 20 år med god selskabsledelse

Seneste nyt

Formue
Finanshus går mod uberbullish udsigt: “Reopning Rotation Story is bearish”
Formue
S&P Future står foran megastærkt aktierally – eller en flad udvikling med rotation

Mest læste

Få dit daglige nyhedsoverblik i din indbakke

Seneste rapporter fra eksterne rådgivere

EU-Domstolen: TV2 skal betale ulovligheds­renter for statsstøtte
Har du styr på din prismarkedsføring til Black Friday?
Aftale på plads: Lagerbeskatning af løbende avancer for ejendomsselskaber indføres
Dybdegående og original 
journalistik siden 1994

Økonomisk Ugebrev har i mere end 25 år leveret indsigtsfuld og dagsordensættende journalistik og analyser til læserne og den brede offentlighed. 

Vi tager ansvar for vores indhold og er tilmeldt:

KONTAKT

Telefonisk henvendelse: 70 23 40 10
Telefonerne er åbne alle hverdage fra: 10-15

Skriv til os på: [email protected]
Vi bestræber os på at besvare henvendelser indenfor 24 timer.

Økonomisk Ugebrev A/S
CVR-nr.: 31760623
Sundkaj 125, 3. sal
Nordhavn 2150

Log ind

Har du ikke allerede en bruger? Opret dig her.

Analyse af og prognoser for Fixed Income (statsrenter)

Direkte adgang til opdaterede analyser fra toneangivende finanshuse:

Goldman Sachs

Fidelity

Danske Bank

Morgan Stanley

ABN Amro

Jyske Bank

UBS

SEB

Natixis

Handelsbanken

Merril Lynch 

Analyse og prognoser for kort rente, samt for centralbankernes politikker

Links:

RBC

Capital Economics

Yardeni – Central Bank Balance Sheet 

Investing.com: FED Watch Monitor Tool

Nordea

Scotiabank

 

Log ind

[iteras-paywall-login paywallid="qwerty123"]
X