Annonce

Log ud Log ind
Log ud Log ind
Formue

Ugens danske Vindere & Tabere: Bava, MT Højgaard og Hartmann topper, Novo 11 % ned

Morten W. Langer

fredag 05. august 2022 kl. 22:03

Fra Aktiesiden:

NavnHandletLukGns.oms. 10dg+/-% dtd+/-% uge+/-% åtd+/-% Ult. 2020
Q-Interline2208057.5814070916.6239.34107.10
Scape Technologies A/S2208051.544392113.1925.10-35.89-71.91
Penneo22080516.009426810.0024.80-12.76-64.68
Nexcom2208053.242029710.5818.25-13.60
MapsPeople2208055.96324607.9718.25-25.13
Ennogie Solar Group22080519.15651488-9.6713.9969.47255.14
FastPassCorp22080346.0070020.0013.86-20.695.99
Konsolidator A/S22080512.5036095-0.7913.6417.92-60.94
STENOCARE22080511.90159417-3.2513.3315.09-39.41
Erria2208055.45711633.8112.1481.6784.12
OrderYOYO2208056.00538067.1411.11-52.38
Valuer Holding2208051.74493280.879.81-27.56
Prime Office220805250.00277250.009.65-17.2223.96
Bavarian Nordic220805394.30614325122-0.689.6246.69110.86
MT Højgaard Holding A/S220805125.503524942.879.13-42.43-26.18
Mdundo.com2208058.141182402.019.1285.4227.79
Green Hydrogen Systems22080517.442388740-1.258.86-49.23
Silkeborg IF Invest22080522.601861960.008.6551.6883.74
InterMail22080517.901227744.078.4845.5382.65
Brdr. Hartmann220805294.00520925-0.178.09-20.33-41.43
Hypefactors A/S2208054.4835677-0.227.95-17.04-38.21
Dantax220805460.00219164.557.48-11.54126.67
NTG Nordic Transport220805343.507113489-2.287.34-35.6734.18
RISMA Systems2208046.4424130.007.33-9.30
TROPHY GAMES Development2208055.20240654.007.002.36
A.P. Møller – Maersk, A22080520620.00122048717-4.096.236.4387.97
A.P. Møller – Maersk, B22080520950.00574732550-4.905.860.1376.93
H+H International220805156.603046997-3.815.53-31.9118.64
Bioporto B(06 T.)2208051.6110855010.125.37-34.82-60.15
TORM plc A220805124.50362925232.894.71140.81176.67
Rockwool International A2208051874.003731589-0.954.69-20.55-5.71
Gyldendal B220804460.0084490.004.55-13.4014.80
D/S Norden220805330.00409049780.864.30113.61244.45
Spar Nord Bank22080586.70107909470.814.216.5452.24
Scandinavian Brake Systems A/S2208057.5212402-3.594.16-44.30-68.67
NORD.investments2208054.1663800.004.00-6.31
NKT A/S220805386.2046150948-0.463.9822.3742.40
Rockwool International B2208051867.5086299544-1.193.92-34.70-17.01
Össur hf.22080530.608516120.163.90-27.66-36.84
Flügger B220805502.001609501.413.72-23.01-19.38
cBrain220805215.205164137-3.243.46-23.6313.41
Bang & Olufsen22080515.761832018-2.173.34-43.51-53.04
Rovsing22080560.20270850.673.08-26.2310.66
AGF A/S, B2208050.55389654.203.020.74-20.41
Copenhagen Capital A/S, Præf2208042.0622170.003.007.8320.82
North Media A/S22080578.30581638-0.252.89-23.249.09
Dataproces Group2208053.601175910.842.86-33.33-67.15
Per Aarsleff B220805230.0066973080.222.68-22.63-21.64
SKAKO A/S22080554.0076046-0.372.665.2122.33
GN Store Nord220805259.20110063812-2.562.65-36.66-46.37
DFDS220805266.6016083685-0.822.62-22.60-1.85
Nilfisk Holding A/S220805176.001670064-2.112.56-18.1433.74
Vestas Wind Systems220805194.366329663252.552.54-2.65-31.92
Brain+2208052.05121255.132.50-40.06
Relesys2208044.51917870.002.50-51.61
LED iBond International2208052.85411780.352.34-33.06-83.85
WirTek A/S22080515.70451672.612.28-12.8523.49
NTR Holding B2208054.50147826.642.2722.4161.31
ISS A/S220805129.3048745398-1.642.173.4422.68
TCM Group A/S22080595.00804758-3.852.15-37.15-24.83
NNIT A/S22080573.402559436-2.131.94-36.06-39.07
The Drilling Company of 1972220805351.80129773301.031.7937.3182.56
SimCorp220805549.8019417281-1.471.63-21.92-37.77
Scandinavian Investment Group2208053.1940783-0.311.5917.2872.43
Sparekassen Sjælland-Fyn A/S220805159.5016454020.311.59-3.3377.22
Alm. Brand22080511.107614715-0.541.56-10.80-23.05
Agat Ejendomme A/S2208052.091089381.461.461.9512.37
Aalborg Boldspilklub A/S22080545.2020376-0.881.3512.4414.14
FOM Technologies22080539.001049214.001.30-0.13-7.14
DonkeyRepublic Holding2208057.2813509-2.151.11-4.21
Movinn2208055.76193850.001.05-28.89
DecideAct2208055.8679061.741.03-28.97-59.31
Nordea Bank Abp22080572.37319291061.300.95-3.2163.92
Nordfyns Bank220805233.001094280.430.87-4.9042.94
Topdanmark220805358.00136177420.110.856.5458.33
FLSmidth & Co.220805200.7035675252-1.570.85-16.47-11.60
Fynske Bank A/S220805130.007426860.780.780.7867.55
HusCompagniet22080568.8010561250.290.73-41.89-43.69
Danish Aerospace Company2208054.275505-4.690.71-12.86-30.00
Impero2208056.7246233.070.60-50.22
Brøndbyernes IF Fodbold A/S2208050.612700331.660.4927.2364.96
Kreditbanken2208054180.00627960.480.480.2328.43
GreenMobility A/S22080584.00684261.200.48-11.58-53.26
Vestjysk Bank2208053.32309246-0.900.45-2.7819.86
BankNordik P/F220805126.50485300-0.390.40-9.96-16.78
Schouw & Co.220805543.004344326-1.270.37-2.12-7.61
SAS AB2208050.473285468-0.020.30-49.41-65.57
Danske Bank220805101.651256852660.640.05-8.414.49
Sanistål B22080585.0011431520.240.0011.2639.34
GrønlandsBANKEN220805610.005497780.000.008.8314.90
Skjern Bank220805109.00517443-0.910.008.5763.79
Copenhagen Capital A/S, Stam2208056.40248480.000.004.7875.08
Lån & Spar Bank220805650.0046588-0.760.004.0034.77
Fast Ejendom Danmark A/S220805138.00181670.000.00-2.1315.97
Demant A/S220805276.8047555975-1.840.00-17.4015.05
Re-Match Holding2208057.2546942-0.01-0.01-54.41
SP Group220805326.501602597-3.40-0.15-25.3023.31
Tivoli A/S220805806.00401557-0.49-0.25-0.4911.02
RTX A/S220805168.00367387-0.59-0.36-14.89-27.61
Solar B220805679.003966574-0.59-0.44-3.49131.37
Møns Bank220804217.001029930.00-0.465.8546.62
PARKEN Sport & Entertainment22080585.602366592.64-0.479.7420.56
Tryg A/S220805164.9584331176-0.93-0.482.8710.04
Conferize A/S2208050.08268780.00-0.50-1.48-63.74
Harboes Bryggeri B22080573.80771390.00-0.54-18.001.93
Djurslands Bank220805330.0065826-0.60-0.600.6717.45
Brdr. A & O Johansen B22080578.002139282-2.94-0.64-42.6531.76
Boozt, DKK22080550.402481307-2.04-0.69-61.17-63.27
Matas A/S22080577.454734683-3.01-0.77-36.18-6.38
Sydbank220805221.40160406672.03-0.8112.7482.03
EAC Invest22080311500.0057900.00-0.86-3.3679.66
Netcompany Group A/S220805402.4036719166-2.28-0.89-42.88-35.24
Danske Andelskassers Bank22080510.65207246-0.47-0.932.1951.80
Gabriel Holding220805535.0091566-0.93-0.93-16.41-12.40
United Int. Enterprises Ltd.220805208.001363636-0.95-0.9514.1854.59
Hvidbjerg Bank220805102.0050183-0.97-0.97-4.6739.73
Nordic Shipholding A/S2208050.1090540.00-0.989.14-70.49
ChemoMetec220805858.0022014533-5.51-0.983.0049.14
Cemat A/S2208050.80111878-0.50-0.99-22.33112.77
Jyske Bank220805375.80380684671.98-1.0311.5161.22
FirstFarms22080579.202984060.00-1.2511.7324.75
Luxor B220805745.00316200.00-1.3220.1663.05
H. Lundbeck A22080534.264358794-2.39-1.342.78-15.96
Lollands Bank220805586.00118941-1.35-1.352.0951.03
Zealand Pharma220805129.20192931860.16-1.37-10.96-41.43
Odico A/S2208054.04458743.32-1.4618.82-67.43
Genmab2208052557.00279078434-2.37-1.46-2.783.82
Scandinavian Tobacco Group A/S220805137.109511747-0.29-1.515.3546.50
DSV Panalpina2208051201.50456258422-1.84-1.52-21.0218.69
Hove2208053.19313990.31-1.54-24.05
Strategic Investments A/S2208051.20357380.00-1.640.0018.17
Newcap Holding2208050.3432349-5.56-1.73-11.46-15.42
Glunz & Jensen22080280.50170900.00-1.834.5536.44
Carlsberg, B220805922.60158023618-2.14-1.85-15.84-0.34
H. Lundbeck B22080535.3329839357-3.11-1.865.99-13.34
Columbus A/S2208058.32381368-2.00-2.00-12.7920.77
Alefarm Brewing2208052.3614804-2.48-2.07-21.59-55.64
Ringkjøbing Landbobank220805799.00186764140.13-2.08-8.1747.25
Coloplast B220805829.60128215210-4.00-2.33-27.92-9.11
Ørsted A/S220805825.20331072469-2.09-2.410.26-31.87
Rias B220805605.0023729-5.47-2.42-9.0240.55
Jeudan220805280.00908178-3.45-2.441.8214.00
Astralis Group2208052.35103078-3.69-2.49-37.33-41.40
Onxeo SA2208052.4863207-0.80-2.55-21.52-49.48
BactiQuant2208057.411445190.14-2.63-19.46
ALK-Abello B220805141.1016999944-7.17-2.69-17.7312.88
Park Street, A22080514.40110190.00-2.702.1344.00
Enalyzer2208054.6029011.32-2.95-8.00-6.88
Københavns Lufthavne2208056400.00259140-2.74-3.039.2218.96
Totalbanken220805125.00371410.00-3.10-5.3047.06
Carlsberg, A2208051135.00449759-2.16-3.40-4.2917.32
Pandora A/S220805519.00120460162-2.88-3.46-34.53-20.14
Roblon B A/S220805179.004201461.99-3.5028.32-1.10
Orphazyme A/S2208051.7991493-3.08-3.60-89.55-97.33
Jobindex2208051570.0044557-2.48-3.68-9.2537.10
Scandinavian Medical Solutions2208054.3366671-4.63-3.78-16.73
Agillic A/S22080517.70626330.57-3.80-31.40-9.69
Shape Robotics22080517.50123971-1.69-3.8545.8353.82
Royal UNIBREW220805592.6064926491-2.92-4.30-17.71-12.62
Brd. Klee, B2208043840.00157440.00-4.482.6741.64
WindowMaster International2208057.1216641-0.28-4.56-10.10-22.10
Aquaporin22080572.20152570-6.23-4.75-34.95
Digizuite2208056.3841850-6.18-4.78-20.05
Chr. Hansen Holding220805451.90105261735-2.44-5.02-12.32-26.05
Swiss Properties Invest220805108.0042712-1.82-6.09
Novozymes B220805432.1090631932-4.59-6.94-18.5026.92
Audientes2208055.9859850-5.97-7.43-48.89-6.56
Trifork Holding220805181.001227669-3.21-7.93-39.57
Copyright Agent2208051.3927168-4.79-8.85-70.74
Risk Intelligence2208052.37165423.04-9.20-61.40-68.19
Hydract2208056.6225645-2.07-10.54-30.24
Blue Vision A2208050.74118940.00-10.84-33.93-60.74
Atlantic Petroleum P/F2208058.86187338-1.56-10.8796.4591.36
Novo Nordisk B220805756.001693862621-2.96-11.483.8482.37
Seluxit A/S2208056.308239312.50-12.2629.36-42.73
ViroGates A/S22080537.30405528-3.12-13.46-74.10-54.23
SameSystem2208052.4614966-7.17-13.99-48.32
Freetrailer22080534.10294954-6.58-14.32-31.66221.70
Ambu A/S, B22080570.44155640874-5.70-14.60-59.28-73.19
Monsenso2208050.5513933-9.00-14.69-54.42-94.99
Happy Helper A/S2208052.0658327-11.97-24.82-32.24-69.25
Gyldendal A2208042200.0017840.00-25.17-44.73-43.08
Tilmeld dig vores gratis nyhedsbrev om
Dagens Nyheder Investering

Vær et skridt foran. Få de vigtigste investeringsnyheder direkte i indbakken. Det er gratis og udkommer hver dag.

Jeg giver samtykke til, at I sender mig mails med de seneste historier fra Økonomisk Ugebrev. Lejlighedsvis må I gerne sende mig gode tilbud og information om events. Samtidig accepterer jeg ØU’s Privatlivspolitik.

Du kan til enhver tid afmelde dig med et enkelt klik.

[postviewcount]

Jobannoncer

Udløber snart
Skatteankestyrelsen søger dygtig kommunikator til økonomistyring og regnskabsanalyse
Region Hovedstaden
Vil du være med til at føre tilsyn med finansielle virksomheders regnskaber og rapportering?
Region Hovedstaden
Clipper Bulk A/S søger Accountant Assistant – Creditor & Payment Team
Region Hovedstaden
Ringkjøbing Landbobank søger medarbejder til Udvikling, Kontrol & Overvågning inden for fonds- og valutaområdet
Region Midt
Ringkjøbing Landbobank søger forretningsudvikler indenfor kreditområdet
Region Midt
Senior Regnskabschef i CM Biomass
Region Hovedstaden
Dansk Sygeplejeråd søger financial controller med god faglig ballast og digital flair
Region Hovedstaden
Er du vores næste konsulent med interesse indenfor skat, økonomi og rådgivning?
Region Midt
Udløber snart
Transportministeriets departement søger to stærke økonomer/analytikere til Center for Klima og Analyse
Region Hovedstaden
Udløber snart
Kontorchef til Erhvervsministeriets departement
Erhvervsministeriet
Udløber snart
Indkøbs- og kontraktchef til Gymnasiefællesskabet
Region Sjælland
Head of Finance and Controlling til Kalundborg Refinery
Region Sjælland
Controller til store it-projekter i en af landets største it-afdelinger
Region Midt
Grant Thornton søger revisor med minimum et par års erfaring
Region Hovedstaden
Grant Thornton Denmark søger erfaren revisor
Region Hovedstaden
Clipper Bulk A/S søger Finance Controller
Region Hovedstaden
Controller til store it-projekter i en af landets største it-afdelinger
Region Midt
Udløber snart
KPMG søger målrettede MidMarket-revisorer
Region Hovedstaden
Møns Bank i Næstved søger erhvervsrådgiver – er det dig?
Region Sjælland
Bornholms Regionskommune søger to økonomikonsulenter til Center for Økonomi og Personale
Bornholms Regionskommune
Private Banking rådgiver søges til Ringkjøbing Landbobank i Aarhus
Region Midt
Udbuds- og indkøbskonsulent til Bornholms Regionskommune
Bornholms Regionskommune
Ringkjøbing Landbobank søger privatrådgiver til København
Hovedstaden
Nordjyske Bank søger erfaren privatrådgiver til Hjørring
Region Nordjylland
Financial Controller til Danmarks nye erhvervsbank
Region Sjælland
Sparekassen Kronjylland søger kvantitativ analytiker eller statistiker
Region Midtjylland
Plesner søger økonom til ambitiøs økonomisk analyseenhed
Region Hovedstaden

Mere fra ØU Formue

Seneste nyt

Aktuel artikelserie

ESG-komponenter i topchefløn

Ifølge mange store danske virksomheder spiller bæredygtighed en central rolle i deres måde at drive forretning på. Men...
Læs mere »

Andre artikelserier

ESG-komponenter i topchefløn
Klimarapportering
Modernisering af Nationalbanken?
First North: Udfordringer & muligheder
Vækstfondens fremtidige rolle
Our articles in English

Seneste nyt

Mest læste

Få dit daglige nyhedsoverblik i din indbakke

Seneste rapporter fra eksterne rådgivere

Dybdegående og original 
journalistik siden 1994

Økonomisk Ugebrev har i mere end 25 år leveret indsigtsfuld og dagsordensættende journalistik og analyser til læserne og den brede offentlighed. 

Vi tager ansvar for vores indhold og er tilmeldt:

OM ØU

Log ind

KONTAKT

Salg: [email protected]
Jobannoncer: [email protected]
Redaktion: [email protected]
Annonce materialer: [email protected]
Bogholderi: [email protected]

Skriv til os på: [email protected]
Vi bestræber os på at besvare henvendelser indenfor 24 timer.
Telefonisk henvendelse: 70 23 40 10
Telefonerne er åbne alle hverdage fra: 10-15

Økonomisk Ugebrev A/S
CVR-nr.: 31760623
Forbindelsesvej 12, 2. tv
2100 København Ø

Log ind

Har du ikke allerede en bruger? Opret dig her.

Påskegave

Få to GRATIS analyser af Novo Nordisk & Zealand Pharma 

*Tilbuddet gælder ikke, hvis man har været abonnent indenfor de seneste 6 måneder

FÅ VORES STORE NYTÅRSUDGAVE AF FORMUE

Her er de 10 bedste aktier i 2022

Tilbuddet udløber om:
dage
timer
min.
sek.

Analyse af og prognoser for Fixed Income (statsrenter)

Direkte adgang til opdaterede analyser fra toneangivende finanshuse:

Goldman Sachs

Fidelity

Danske Bank

Morgan Stanley

ABN Amro

Jyske Bank

UBS

SEB

Natixis

Handelsbanken

Merril Lynch 

Analyse og prognoser for kort rente, samt for centralbankernes politikker

Links:

RBC

Capital Economics

Yardeni – Central Bank Balance Sheet 

Investing.com: FED Watch Monitor Tool

Nordea

Scotiabank

 

Log ind

[esi iteras-paywall-login paywallid="qwerty123"]