Formue

Ugens Danske Vindere og Tabere: Pandora, Spar Nord og Nordea topper

Morten W. Langer

søndag 19. september 2021 kl. 9:11

Fra Aktiesiden.dk


Kun aktier, der har været handlet de seneste 10 børsdage, er medtaget.

 

NavnHandletLukGns.oms. 10dg+/-% dtd+/-% uge+/-% åtd+/-% Ult. 2019
Freetrailer21091732.60110516910.1412.03207.55565.31
Aalborg Boldspilklub A/S21091749.20362270.009.8224.24-2.65
Shape Robotics21091721.20742488-2.309.5686.34
SKAKO A/S21091760.401687845.966.7127.2343.72
Astralis Group2109174.802967562.135.4919.70-33.24
Enalyzer2109176.50222848.334.8431.5871.05
Pandora A/S210917838.60270807086-1.044.8324.79204.49
Spar Nord Bank21091776.5010502400-0.394.6530.7520.85
Blue Vision A2109171.14785012.874.59-39.52-68.85
Impero21091725.50554424.294.51
Digizuite2109179.654062692.124.32
Nordea Bank Abp21091779.72303768700.344.2662.9848.29
LED iBond International21091710.381853282.173.59-41.06
Copenhagen Capital A/S, Stam2109176.601466190.003.1270.9885.39
Scandinavian Investment Group2109172.401578810.003.0029.7337.54
Prime Office210917280.00230180.722.9438.8450.53
Mdundo.com2109177.02457632.632.9310.20
PARKEN Sport & Entertainment21091786.003447282.872.6321.13-14.00
Novo Nordisk B210917643.401150618432-0.362.5352.9172.44
Newcap Holding2109170.41868000.492.501.990.54
Scandinavian Tobacco Group A/S210917131.40118950731.392.4233.0985.83
DSV Panalpina2109171668.00351325743-0.632.2764.10118.96
Ambu A/S, B210917217.001659575091.502.07-17.5594.54
Novozymes B210917484.40174566698-0.192.0040.4352.78
A.P. Møller – Maersk, A21091718500.00105682655-0.701.2650.02117.18
A.P. Møller – Maersk, B21091719590.00520448626-1.281.1947.62115.27
United Int. Enterprises Ltd.2109171705.007597270.291.1924.1136.22
RTX A/S210917179.0011362731.701.13-22.870.16
GN Store Nord210917485.002145654140.961.04-0.1555.98
Sydbank210917183.20213613330.380.8839.4934.20
Matas A/S210917127.8012415718-0.540.8750.59136.14
Agat Ejendomme A/S2109172.332170780.870.8725.27-40.86
Rias B210917640.00653241.590.7948.6856.20
Jeudan210917254.007425974.530.793.421.77
Atlantic Petroleum P/F2109175.1436676-2.280.7811.02-14.33
BankNordik P/F210917161.0013632010.000.635.9247.71
FirstFarms21091767.00119945-1.760.604.481.81
Össur hf.21091746.0051607840.000.55-5.06-11.68
MT Højgaard Holding A/S210917212.00367981-1.850.4724.71153.89
Boliga Gruppen A/S21091715.00871410.000.3351.52226.09
SAS AB2109171.4115729524-0.530.144.17-50.85
Demant A/S210917358.501002169520.500.1149.0070.88
Harboes Bryggeri B210917107.00709371-0.470.0047.7981.36
Sanistål B21091783.002684030.000.0036.0733.87
NTR Holding B21091752.0098240.000.0025.7345.84
Silkeborg IF Invest21091715.0030742-0.660.0021.950.00
Nexcom2109176.60703020.000.00
Green Hydrogen Systems21091739.6016908160.640.00
Kreditbanken2109164220.00383680.000.0028.1428.18
Gyldendal B210916496.00100150.000.0019.5530.37
Fast Ejendom Danmark A/S210916128.00284100.000.007.56-2.29
German High Street Properties210914143.0020450.000.004.38-1.38
Brd. Klee, B2109103100.006200.000.0014.3531.53
RISMA Systems2109178.191095793.67-0.12
Ringkjøbing Landbobank210917742.0011973423-0.40-0.1335.5249.69
Dataproces Group2109177.051717780.86-0.28-35.68
Solar B210917652.0049812010.31-0.3196.62152.00
NORD.investments2109176.2257745-6.33-0.32
Tryg A/S210917153.0083794041-0.07-0.360.612.14
Danske Bank210917105.001928016820.48-0.386.06-0.98
Skjern Bank21091798.604163190.00-0.4043.7170.36
Danske Andelskassers Bank21091711.054569231.84-0.4551.3764.43
Netcompany Group A/S210917804.50608683012.29-0.5629.47154.25
Jobindex2109171600.0045581-2.44-0.6239.7278.61
Nordfyns Bank210917290.00241509-1.36-0.6877.91135.77
Lån & Spar Bank210917600.001273230.00-0.8324.4039.33
Strategic Investments A/S2109171.16344440.00-0.8510.4220.80
Møns Bank210917224.002289027.69-0.8851.3598.41
Luxor B210917565.0043988-3.42-0.8823.6544.38
Per Aarsleff B210917277.5078762570.54-0.89-8.0035.90
Vestas Wind Systems210917247.70453768757-2.82-0.92-13.3887.73
Cemat A/S2109171.038040731.98-0.96173.94192.61
FOM Technologies21091749.5020036991.12-1.0017.86
Royal UNIBREW210917772.601363228311.42-1.1011.2931.33
H+H International210917222.503384585-1.11-1.1168.5678.29
Zealand Pharma210917202.00237853641.30-1.17-8.43-14.19
OrderYOYO21091732.6057407533.82-1.21
NTG Nordic Transport210917550.00496160905.36-1.26114.84512.47
Tivoli A/S210917834.006286450.97-1.4214.8819.14
BactiQuant21091713.50169957-1.10-1.46
TROPHY GAMES Development2109177.96240729-0.38-1.49
Vestjysk Bank2109173.257760020.00-1.5217.335.18
Schouw & Co.210917649.0081495231.25-1.527.6721.95
DonkeyRepublic Holding21091710.4048150-0.38-1.52
SP Group210917372.001658775-1.06-1.5939.2455.93
AGF A/S, B2109170.6150466-2.56-1.61-11.0861.80
GrønlandsBANKEN210917606.00139580-0.98-1.626.9915.83
Topdanmark210917325.6021753665-1.33-1.6331.859.33
DFDS210917364.6018707938-0.49-1.6732.4915.25
Fynske Bank A/S210917114.00147442-2.56-1.7246.9351.73
MapsPeople21091710.50489579-1.87-1.87
Rockwool International B2109173193.00864173230.95-1.9041.89110.45
Hometown2109160.7791470.00-1.91-18.95-49.67
FLSmidth & Co.210917234.50120690237-4.95-1.961.59-10.89
Djurslands Bank210917360.00809750.00-2.1725.0046.27
Jyske Bank210917265.10574157870.04-2.1813.739.05
Lollands Bank210917532.002485700.38-2.2137.1171.60
Columbus A/S2109179.641375975-0.10-2.3339.9362.99
D/S Norden210917164.9012943008-0.24-2.3759.7968.78
WirTek A/S21091719.60261308-0.76-2.4950.94180.76
Coloplast B2109171075.50161130473-1.38-2.4916.2933.35
Dantax210913300.0018900.00-2.6023.9742.62
Chr. Hansen Holding210917541.00173147240-1.85-2.63-12.603.41
Scape Technologies A/S2109173.641072121.96-2.67-33.82-73.88
Boozt, DKK210917121.8073948032.44-2.72-11.22
The Drilling Company of 1972210917226.2014408185-2.67-2.8417.38-48.66
Seluxit A/S2109177.28378601.11-2.93-33.82-32.59
Genmab2109172700.003967414791.43-2.989.6282.25
Gabriel Holding210917648.001546552.21-2.994.52-17.99
Rockwool International A2109172720.0026555790.00-3.0334.5096.73
Risk Intelligence2109175.68803445.97-3.07-23.7653.51
Odico A/S2109178.7876834-2.66-3.09-29.22-33.49
Københavns Lufthavne2109176100.001399518-0.65-3.1713.386.64
HusCompagniet210917128.8078987111.90-3.305.42
Penneo21091742.458019976-1.28-3.30-6.29
GreenMobility A/S210917127.001121656-1.93-3.42-29.3468.60
Onxeo SA2109174.201348411.20-3.45-14.458.62
TCM Group A/S210917152.0015950630.00-3.4918.2930.50
Copenhagen Capital A/S, Præf2109161.93157270.00-3.508.675.81
TORM plc A21091748.489400301-0.82-3.527.73-26.38
Trifork Holding210917196.0029313040.51-3.69
Erria2109173.6040087-1.10-3.7421.62119.51
ISS A/S210917136.9073253873-0.65-3.7929.89-14.36
Scandinavian Brake Systems A/S21091713.9519614-0.71-3.79-41.88-22.07
InterMail21091710.105291510.38-3.813.06-12.17
Brøndbyernes IF Fodbold A/S2109170.593026561.38-3.9357.9520.83
SimCorp210917808.00423450580.00-3.95-9.919.36
NKT A/S210917277.0028876317-1.14-4.022.1495.12
STENOCARE21091711.90124230-0.34-4.03-39.41-57.57
SameSystem2109174.97101968-1.00-4.05
Glunz & Jensen21091770.5016534-0.70-4.0819.49-0.70
NNIT A/S210917130.6037392920.00-4.118.4222.22
Valuer Holding2109173.2556558-0.15-4.13
Konsolidator A/S21091718.50995580.00-4.15-42.1950.41
DecideAct21091710.50783890.00-4.55-27.08
Alefarm Brewing2109174.9148385-0.81-4.66-7.71
Carlsberg, B2109171008.50220377331-0.05-4.725.736.79
Copyright Agent2109175.56101891-4.47-4.79
Totalbanken210917118.0078317-0.84-4.8438.8242.17
Alm. Brand21091744.9520493183-1.96-4.87-25.15-7.11
Sparekassen Sjælland-Fyn A/S210917134.001325651-0.37-4.9648.8954.53
North Media A/S210917122.402498365-0.49-4.9761.05204.99
Audientes21091714.25405533-5.00-5.00122.66
WindowMaster International21091710.40138871-0.57-5.2813.79
Brdr. Hartmann210917382.002590734-0.39-5.33-23.9025.66
H. Lundbeck210917170.2067427976-0.21-5.39-17.58-30.89
Flügger B210917722.009009971.69-5.5015.95145.35
Agillic A/S21091724.00848960.00-5.5122.45-20.95
EAC Invest21091610200.00378500.00-5.5659.35510.78
Ørsted A/S210917877.00414909515-2.05-5.68-28.6530.70
Hydract2109179.7483127-0.61-5.98
Bang & Olufsen21091731.7013631207-0.75-5.99-5.54103.00
Bavarian Nordic210917319.901657793000.50-6.0871.07135.86
Orphazyme A/S21091729.6430249121.86-6.08-55.83-59.06
ALK-Abello B2109172836.0022573093-1.39-6.2213.4473.46
Roblon B A/S210917145.00604404-1.02-6.45-19.89-32.24
ChemoMetec210917983.50477384510.67-6.6970.16411.44
Happy Helper A/S2109174.2276650-5.80-7.05-37.01-20.38
Rovsing210917111.00560263-0.89-7.11104.04119.37
Hypefactors A/S2109174.8154263-1.84-7.14-33.6678.81
Danish Aerospace Company2109175.12234680.00-7.25-16.07-7.75
Hvidbjerg Bank210917102.0088590-1.92-7.2739.7383.78
Small Cap Danmark21091712.00125471-7.69-7.69122.54205.48
Bioporto B(06 T.)2109173.4211670800.74-8.45-15.4741.16
Conferize A/S2109170.1338068-0.76-8.45-41.07-77.26
Carlsberg, A2109171155.007614351.32-8.7016.5226.45
Brdr. A & O Johansen præf. A/S2109171010.003190390-1.94-9.4270.61202.78
Nilfisk Holding A/S210917214.0061113060.47-9.8962.6146.78
ViroGates A/S210917172.00523478-0.29-10.65111.04401.46
FastPassCorp21091763.00307580.00-11.2745.1659.09
Monsenso2109174.35133354-4.81-11.94-64.75
Aquaporin210917126.00704635-3.37-13.10
cBrain210917383.00556062908.19-17.55101.70624.01
Nordic Shipholding A/S2109170.2393953-11.54-20.69-33.14-57.41
Del på facebook
Del på twitter
Del på linkedin
Del på email
Del på print

[postviewcount]

Jobannoncer

Heimstaden residential real estate company – Are you our new Head of Valuation?
Ringkjøbing Landbobank søger erhvervsrådgiver til Viborg
Analytisk økonom til udvikling, overvågning og regulering af elmarkederne
To Controllere til Nature Energy
Ambitiøs medarbejder til Vejdirektoratets budgetenhed
Dansk Energi søger økonom til at arbejde med den grønne omstilling
Head of Group Finance til DLF Seeds A/S
Økonom til tilsynet med SIFI-banker
Finanstilsynet søger Økonom til Økonomisk Sekretariat I Finanstilsynet
Bygningsstyrelsen søger økonom med IT-flair og interesse for at arbejde med økonomistyring i en kompleks økonomistruktur
Vi søger yderligere en produktionsmedarbejder til hovedkontoret i Ringkjøbing Landbobank
Finanstilsynet søger vicekontorchef til tilsyn med banker
Vil du være med til at styrke forbrugerbeskyttelsen?
Plesner søger økonom til Team EU & Competition
Controller til økonomistyring og administration af grønne puljer
Energinet A/S søger afdelingsleder for forretningsstøtte & udvikling
Fjernvarmens analysecenter, Grøn Energi, søger to konsulenter til analyser af grøn omstilling
Konsulenter og Managers til EY’s Financial Accounting Advisory Services-afdeling
Forsyningstilsynet søger stærke økonomer til udviklingen af ny økonomisk regulering af energivirksomheder
Ringkjøbing Landbobank søger erhvervsrådgiver til Herning
Økonom til regulering til fordel for den grønne omstilling
Energinet søger forretningsudvikler med fokus på innovationsprocesser
Nordjyske Bank søger en erfaren privatrådgiver til Sæby

Mere fra ØU Formue

Seneste nyt

Langers skarpe

af Morten W. Langer
af Morten W. Langer
Seneste indlæg

Mest læste

Få dit daglige nyhedsoverblik i din indbakke

Seneste rapporter fra eksterne rådgivere

Dybdegående og original 
journalistik siden 1994

Økonomisk Ugebrev har i mere end 25 år leveret indsigtsfuld og dagsordensættende journalistik og analyser til læserne og den brede offentlighed. 

Vi tager ansvar for vores indhold og er tilmeldt:

OM ØU

Log ind

KONTAKT

Telefonisk henvendelse: 70 23 40 10
Telefonerne er åbne alle hverdage fra: 10-15
Salgschef: Sidsel Bogh

Skriv til os på: kontakt@ugebrev.dk.
Vi bestræber os på at besvare henvendelser indenfor 24 timer.

Økonomisk Ugebrev A/S
CVR-nr.: 31760623
Forbindelsesvej 12, 2. tv
2100 København Ø

Log ind

Har du ikke allerede en bruger? Opret dig her.

Hent den populære e-bog Tjen en million på aktier

Tilmeld dig vores nyhedsbrev med daglige nyheder og få e-bogen helt gratis. 

Jeg giver samtykke til, at I sender mig mails med de seneste historier fra Økonomisk Ugebrev. Lejlighedsvis må I gerne sende mig gode tilbud og information om events. Samtidig accepterer jeg ØU’s Privatlivspolitik..

Du kan til enhver tid afmelde dig med et enkelt klik.

Analyse af og prognoser for Fixed Income (statsrenter)

Direkte adgang til opdaterede analyser fra toneangivende finanshuse:

Goldman Sachs

Fidelity

Danske Bank

Morgan Stanley

ABN Amro

Jyske Bank

UBS

SEB

Natixis

Handelsbanken

Merril Lynch 

Analyse og prognoser for kort rente, samt for centralbankernes politikker

Links:

RBC

Capital Economics

Yardeni – Central Bank Balance Sheet 

Investing.com: FED Watch Monitor Tool

Nordea

Scotiabank

 

Log ind

[iteras-paywall-login paywallid="qwerty123"]